Lesvoorbereiding
Naam
|
Tessa van der Neut
|
Groep
|
1j
|
ICO
(Stagebegeleider) |
Margret Boere
|
Praktijkschool
|
Immanuelschool
|
Groep
|
½
|
Mentor
|
Marijke van Tiggelen
|
Activiteit
|
Beeldende activiteit
|
Datum
|
5 april 2012
|
Leerpunten student
|
1.
|
2.
|
3.
|
Verantwoording (waarom ga je dit doen)
Beginsituatie
Beschrijf wat de leerlingen al weten, of ze er wel eens mee te maken
hebben, welke leerlingen problemen hebben met dit onderwerp of met de
werkvorm, …
|
De
kinderen weten al wat de lente is, en sommige kinderen kunnen ook kenmerken
opnoemen over de lente. Ze weten al een beetje hoe zo’n les gaat we hebben al
een keer eerder een kijkplaat gedaan over de brandweer.
|
Doelstellingen
Wat moeten de leerlingen aan het einde van de les geleerd hebben?
Formuleer je doelen SMART.
|
De
kinderen kunnen dingen benoemen van de praatplaat. Ook kunnen ze hun mening
zeggen over wat ze van de plaat vinden.
|
Evaluatie
Benoem van elk doel hoe en wanneer je vaststelt of dit is behaald.
|
Wanneer
de kinderen allemaal iets kunnen zeggen en het echt een gesprek is.
|
Werkwijze en middelen (hoe en waarmee ga je dit doen)
Didactische Werkvormen
Wat doe jij?
|
Ik
leid het gesprek, stel de kinderen vragen en geef beurten.
De
kinderen bekijken de plaat en geven hun mening erover en benoemen dingen van
de plaat.
Digibord
met de plaat erop.
Hun
vinger die ze opsteken wanneer ze iets mogen zeggen.
|
||
Leeractiviteiten
Wat doen de leerlingen?
|
|||
Instructie-middelen
Welke middelen gebruik jij?
|
|||
Leermiddelen
Welke middelen gebruiken de leerlingen?
|
Organisatie (Aan welke praktische zaken moet je denken bij de
uitvoering; maak eventueel een schets van de ruimte)
Vooraf
Wat moet klaarliggen? Waar kunnen leerlingen spullen zelf pakken?
|
Het digibord, stoelen in de kring.
Nee
Digibord weer uit.
|
Tijdens
Moet de organisatie aangepast worden? Waar leggen de leerlingen hun product?
|
|
Na afloop
Zorg een rustige overgang naar de volgende les. Wie ruimt wat op? Waar
moeten leerlingen gaan zitten?
|
Lesopbouw
(wat ga je precies doen)
Keuze lesmodel
benoem hieronder in de eerste kolom
de fasen die horen bij het gekozen lesmodel |
Aanvullende vakdidactische
eisen
·
|
DA
|
ADI
|
||||||||
1 Inleiding
2 Kern
3 Afsluiting
|
1 Terugblik
2 Oriƫntatie
3 Uitleg
4 Begeleide inoefening
5 Zelfstandige verwerking
6 Evaluatie
continu: REFLECTIE
|
lesfase
|
tijd
|
activiteit
|
1.Inleiding
2. Kern
3.Afsluiting
|
|
Ik vertel dat het nu lente is en vraag aan de kinderen of
ze iets kunnen vertellen over de lente. Nadat ik een paar kinderen iets heb
laten vertellen zeg ik dat ik een hele mooie plaat heb over de lente.
Voordat ik de plaat aanzet zeg ik dat het 1 minuut helemaal
stil moet zijn en dat ze heel goed naar de plaat moeten kijken. Kijken wat ze
allemaal eraan zien en wat ze mooi vinden. Na 1 minuut zeg ik dat we weer
mogen praten. MAAR. We gaan even een regel maken en dat is dat je alleen iets
mag zeggen als je je vinger opsteekt. Daarna gaan we in gesprek over de
plaat. Ik stel de volgende vragen aan verschillende kinderen:
-
Wat voor dieren zie je allemaal?
-
Zie je ook nog jonge dieren?
-
Wat zijn de varkentjes aan het doen?
-
Wat vind je van het stukje met de varkentjes?
-
Waar zie je de konijntjes?
-
Wat doet het jongetje met het konijntje?
-
Wat vind je van de geitjes?
-
Wat vind je het leukste van de hele tekening?
-
Wat vind je het grappigste van de tekening?
-
Wat vind je een beetje gek?
-
Vind je dat deze tekening echt bij de lente hoort?
Na al deze vragen vraag ik tenslotte nog aan de kinderen:
Wat vind je leuk aan de lente?
Daarna zeg ik dat ze super goed hebben gepraat en gekeken
naar de plaat.
|